XVII Turniej Par Patrolowych - WYNIKI

XVII Tur...        Od 15 do 17 września trwa XVII edycja Turnieju Par Patrolowych "Patrol roku". Główną nagrodą jest Puchar Przechodni. Ogólnopolskie mistrzostwa policjantów prewencji już tradycyjnie odbywać się będą w słupskiej Szkole Policji.

To właśnie w murach Szkoły Policji w Słupsku narodziła się idea stworzenia zawodowej rywalizacji policjantów pionu prewencji. Funkcjonariusze patrolujący ulice polskich miast i miasteczek od wielu lat spotykają się w grodzie nad Słupią, aby zaprezentować swoje zawodowe umiejętności. W zmaganiach udział biorą po dwa patrole z każdej Komendy Wojewódzkiej Policji oraz z Komendy Stołecznej. Zawody rozgrywane są przez 3 dni. Turniejowe konkurencje to: techniki obezwładniania osób, interwencje policyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, teoretyczny sprawdzian z wiedzy zawodowej oraz pokonywanie policyjnego toru przeszkód. Konkurencja strzelecka ma charakter strzelania sytuacyjnego. Policjanci oddają strzały zza osłony do ukazujących się tarcz strzeleckich. Słupski turniej to jedna z prestiżowych policyjnych imprez, która pozwala ocenić poziom i wskazać dalsze kierunki doskonalenia pracy policjantów. O tym, jaki jest obraz Policji w oczach społeczeństwa w dużej mierze decyduje właśnie praca policjantów prewencji i ich postawa w trakcie podejmowanych działań. Poniżej publikujemy zatwierdzony przez Komendanta Głównego Policji regulamin tegorocznej XVII edycji Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku".

Regulamin XVII TPP
plik .pdf (715 kb) do pobrania

Scenariusz XVII TPP
plik .pdf (148 kb) do pobrania

14 września, wtorek - w przeddzień zawodów

godz. 16:00
indywidualny trening dla zainteresowaniach zawodników strzelnica przy ul. Zamiejskiej oraz sala nr 19 lub 20 w budynku szkolnym.
godz. 17:30
odprawa techniczna Zespołu Ekspertów oraz komisji sędziowskich sala odpraw w Klubie Słuchacza.
godz. 18:00
odprawa techniczna kierowników reprezentacji sala nr 45 w bloku szkolny.

Galeria zdjęć - losowanie kolejności startowej.

15 września, środa - dzień pierwszy

godz. 8:00
uroczyste otwarcie finału zawodów - Aula Szkoły Policji.

Galeria zdjęć - otwarcie finału.

godz. 8:45
pokaz strzelania sytuacyjnego - strzelnica przy ul. Zamiejskiej.
godz. 9:00
rozpoczęcie konkurencji Strzelanie sytuacyjne - strzelnica przy ul. Zamiejskiej.

Wyniki konkurecji "Strzelanie sytuacyjne"  plik PDF - 23 kb

Galeria zdjęć - strzelanie sytuacyjne.

godz. 9:30
rozpoczęcie konkurencji Stosowanie technik obezwładniania osób - hala sportowa nr 3 (maty 3A i 3B).

Wyniki konkurecji "Stosowanie technik obezwładniania osób"  plik PDF - 22 kb

Galeria zdjęć - techniki obezwładniania.

Wyniki po pierwszym dniu

Tabela wyników:   plik PDF - 23 kb

16 września, czwartek - dzień drugi

godz. 8:00
rozpoczęcie konkurencji "Przeprowadzanie interwencji policyjnych" - Obiekty symulacyjne "Melina" oraz "Pokój przeszukań".
godz. 9:30
rozpoczęcie konkurencji "Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej" - Sala nr 19 i 20 w głównym budynku dydaktycznym.
godz. 15:30
ciąg dalszy konkurencji "Przeprowadzanie interwencji policyjnych" - Obiekty symulacyjne "Melina" oraz "Pokój przeszukań".

Wyniki konkurecji "Przeprowadzanie interwencji policyjnych"  plik PDF - 25 kb

Galeria zdjęć - "Pokój przeszukań"

Galeria zdjęć - "Melina"

godz. 15:30
ciąg dalszy konkurencji "Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej" - Sala nr 19 i 20 w głównym budynku dydaktycznym.

Wyniki konkurecji "Udzielanie pierwszej pomocy"  plik PDF - 25 kb

Galeria zdjęć - Założenie 1

Galeria zdjęć - Założenie 2

Wyniki po dwóch dniach zawodów

17 września, piątek - ostatni dzień zawodów

godz. 7:00
rozpoczęcie konkurencji "Sprawdzian wiedzy zawodowej" - I grupa - sale komputerowe nr 13, 15, 16, 17 Zakładu Informatyki
godz. 8:50
ciąg dalszy konkurencji "Sprawdzian wiedzy zawodowej" - II grupa - sale komputerowe nr 13, 15, 16, 17 Zakładu Informatyki

Tabela wyników:  plik PDF - 25 kb

Galeria zdjęć - Sprawdzian wiedzy

godz. 9:00
pokaz pokonywania policyjnego toru przeszkód - Tor przeszkód wzdłuż rzeki Słupia, ul. Krakusa
godz. 9:10
rozpoczęcie konkurencji "Pokonywanie policyjnego toru przeszkód"

Galeria zdjęć - Tor przeszkód

godz. 14:00
uroczyste zakończenie finału zawodów - Główny plac apelowy Szkoły

Galeria zdjęć - Zakończenie.

Klasyfikacja generalna

Klasyfikacja drużynowa