Aktualności

Odkrywamy bezpieczeństwo

Ponad tysiąc uczniów klas drugich ze szkół podstawowych Słupska, gminy wiejskiej Słupsk i gminy Kobylnica bierze udział w programie prewencyjnym pod nazwą "Odkrywamy bezpieczeństwo". Spotkania z dziećmi w poszczególnych szkołach prowadzą wykładowcy Szkoły Policji.

W ramach zajęć policjanci spotykają się z uczniami w klasie a następnie wychodzą na wspólną wycieczkę po okolicy. Podczas spaceru wykładowcy przypominają drugoklasistom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym. Policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku uczą już kolejne roczniki młodych słupszczan, ich "dzieci"; za rok będą już w gimnazjum.

Autorski program prewencyjny "Odkrywamy bezpieczeństwo" powstał w słupskiej Szkole Policji. Propaguje on aktywność społeczną oraz kształtuje podstawowe umiejętności sprzyjających bezpieczeństwu osobistemu uczniów szkół podstawowych. Zajęcia rozpoczęły się we wrześniu a zakończą pod koniec października.
Cel programu to także kształtowanie u dzieci przekonania o policjancie ich przyjacielu a także motywowanie dzieci do szacunku dla podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zajęcia mają także uruchamiać wyobraźnię dzieci na skutki nienależytego postępowania oraz wyczulić dzieci na inne zagrożenia podczas ich drogi do i ze szkoły.

Realizacja programu była możliwa dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu drogowego w Słupsku. Na zakończenie każdego spotkania dzieci otrzymują elementy odblaskowe.

imageimageimage
(4.10.2010)

Powrót na górę strony