Good morning. I`m police officer.

image W kursach języka angielskiego uczestniczą przedstawiciele kadry i pracowników słupskiej Szkoły Policji. Zorganizowaniem kursów zajęli się policjanci należący do IPA.

W tej chwili zajęcia językowe prowadzone są w trzech grupach o różnym poziomie zaawansowania. Zajęcia maja charakter kształcenia umiejętności językowych z zakresu ogólnego języka mówionego, a grupie zaawansowanej, także języka specjalistycznego związanego z tematyką policyjną. W grupach początkujących główny nacisk położono na komunikację werbalną, jednak w trakcie zajęć wykładowcy poświęcają też część zajęć na fonetykę i gramatykę. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli języka angielskiego a konwersacje, w większości, przez native speaker`ów, czyli osoby, dla których język angielski jest językiem ojczystym.

Oprócz doskonalenia znajomości samego języka, policjanci z grupy zaawansowanej, współpracować będą w przyszłości przy wymianach międzynarodowych. A wszyscy uczący się będą mieli większą możliwość wymiany doświadczeń z policjantami innych krajów, którzy odwiedzać będą Szkołę.

Zajęcia z języka angielskiego zostały zorganizowane przez policjantów należących do IPA (International Police Association) – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji. W słupskiej Szkole Policji funkcjonuje oddział tej organizacji - Region IPA Słupsk.

(23.02.2011)