IV. Wędkarskie Mistrzostwa Policji - wyniki

Ponad 6,5 metra bieżącego ryby złowili zwycięzcy IV. edycji Mistrzostw Policji w Wędkarstwie Morskim, to aktualny rekord dotychczasowych edycji. Oprócz najczęściej łowionych dorszy pojawiały się również takie okazy jak na przykład diabeł morski. Łowiska zlokalizowane były ponad 40 km od brzegu. Patronat nad Mistrzostwami objął Komendant Główny Policji.

Głównym celem mistrzostw jest integracja środowiska policyjnego oraz stworzenie okazji do propagowania zdrowego stylu życia, jako sposobu do rozładowania stresu zawodowego. Do uczestnictwa w zawodach, w pierwszej kolejności zapraszani są policjanci, którzy uczestniczyli w akcjach realizacyjnych, przebiegających często w warunkach dużego stresu i napięcia psychicznego. Kilkunastogodzinny pobyt na morzu jest w takiej sytuacji doskonałym elementem odstresowującym.

Zaokrętowanie uczestników na jednostki pływające odbyło się w porcie Ustka. Po wypłynięciu z portu wędkarze wylosowali poszczególne stanowiska na kutrach. Zawodom towarzyszyła bardzo dobra atmosfera, a sami uczestnicy przyznawali, że tego rodzaju impreza powinna gromadzić jak największą liczbę policyjnych fanów wędkarstwa morskiego, gdyż oprócz samego połowu, można zrelaksować się i odpocząć od trudów i stresów związanych z codzienną policyjną służbą.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

1. miejsce       asp.sztab. Robert Rozbicki    Komisariat Policji w Morągu
               2. miejsce       asp.sztab. Marek Treder    Komisariat Policji w Morągu
               3. miejsce       sierż.sztab. Piotr Koza    Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach