66. rocznica

image Delegacja słupskiej Policji złożyła kwiaty pod pomnikiem zamordowanych przez hitlerowców więźniów obozu pracy. Uroczystość odbyła się w ramach obchodów 66. rocznicy przejęcia miasta z rąk niemieckich przez wojska radzieckie.

Słupscy policjanci złożyli kwiaty pod pomnikiem poświeconym 22 więźniom i 2 Niemcom straconym 7 marca 1945 roku, w przeddzień wejścia do Słupska wojsk radzieckich. W uroczystości udział wzięli także kombatanci oraz przedstawiciele różnych środowisk i władz miejskich. Co ciekawe historia powtórnego pochówku straconych więźniów wiąże się także z historią ówczesnej słupskiej milicji. Pół roku po tragedii odbył się ponowny pogrzeb, w którym uczestniczyła kompania honorowa Szkoły Milicji a kazanie wygłosił legendarny kapelan Armii Krajowej ks. Jan Zieja.

Słupską Policję w trakcie uroczystości reprezentowali: mł.insp. Leszek Ptach i asp.szt. Artur Zagórski ze Szkoły Policji oraz podinsp. Henryk Semeniuk i asp. Sławomir Araszkiewicz z Komendy Miejskiej Policji.

(8.3.2011)