Majowe uroczystości

image Przedstawiciele władz Szkoły Policji oraz kompania honorowa uczestniczyli w słupskich uroczystościach związanych z beatyfikacją papieża Jana Pawła II-go oraz 220. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

W przeddzień beatyfikacji Papieża Jana Pawła II-go odbyła się w uroczysta sesja Rady Miejskiej Słupska, w której uczestniczył Komendant Szkoły insp. Jacenty Bąkiewicz. Po uroczystościach oficjalnych w ratuszu wszyscy uczestnicy przeszli na pobliski plac Zwycięstwa, gdzie z udziałem mieszkańców odprawiono dziękczynną msze świętą za beatyfikację papieża Polaka, który jest również Honorowym Obywatelem Słupska.

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja przedstawiciele Szkoły Policji uczestniczyli w uroczystościach religijnych w Kościele Mariackim a następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Kilińskiego. Szkołę reprezentował zastępca Komendanta insp. Waldemar Kuczma oraz kopania honorowa wraz z pocztem sztandarowym.

(3.5.2011)