Biegacze w Kadrze Polski

image W zgrupowaniu kadry Polski policjantów, w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Maratonie uczestniczyli policjanci ze słupskiej Szkoły Policji. Powołanie do kadry otrzymało dwóch naszych kolegów asp.szt. Dariusz Guzowski i st.sierż. Paweł Piotraschke.

Przez 12 dni członkowie kadry trenowali w Szczyrku (ośrodek Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego). W ramach przygotowań policjanci skupili się przede wszystkim na treningu siłowym. Codzienny limit do przebiegnięcia wynosił przynajmniej 30 kilometrów, biorąc pod uwagę górskie ukształtowanie terenu, był to wzmożony wysiłek. Łącznie każdy z zawodników przebiegł ponad 400 kilometrów. Oprócz biegania sportowcy stosowali także zabiegi odnowy biologicznej. Główny cel tego zgrupowania to poprawienie wytrzymałości siłowej. W kolejnych miesiącach zawodnicy pracować już będą jedynie nad poprawą szybkości.
Zgrupowanie w Szczyrku odbywało się w czasie urlopów policjantów, którzy sami opłacili także koszty przygotowań.

Mistrzostwa Świata w Maratonie odbędą się 8 maja w Pradze. Prawo startu otrzyma 4 policjantów, którzy do tego czasu muszą wystartować w przynajmniej jednym półmaratonie. Osoby, które osiągną najlepsze czasy otrzymają bilety na mistrzostwa.
Reprezentanci Szkoły Policji w Słupsku eliminacje przejdą w Niemczech. 3 kwietnia wystartują oni w Półmaratonie Berlińskim. W tej prestiżowej imprezie bierze udział corocznie około 20 tysięcy biegaczy.

(17.02.2011)