Słuchacze na klifie

image Szlak zwiniętych torów, strome podjazdy wąwozami i "smalec komisarza" - to niektóre z atrakcji rajdu rowerowego, który zorganizowali członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK działającego w słupskiej Szkole Policji. W imprezie uczestniczyli słuchacze i kadra Szkoły wraz z rodzinami.

Ponad trzydzieści osób wyruszyło spod ośrodka "Posejdon" w Ustce na "Szlak zwiniętych torów", prowadzący w kierunku Rowów. Część trasy prowadziła starymi nasypami kolejowymi, po których jeszcze po zakończeniu wojny jeździły pociągi. Trasa do Rowów nie sprawiła uczestnikom większych problemów. We wspaniałych humorach cała ekipa dotarła na półmetek trasy. W Rowach, po krótkim odpoczynku i posiłku, grupa wyruszyła w drogę powrotną. Tym razem jednak poziom trudności trasy był o wiele większy.

Trasą powrotną był czerwony szlak pieszy, który prowadził wzdłuż malowniczego nadmorskiego klifu. Każdy rowerzysta musiał kilka razy brać rower w ręce by pokonać stromizny lub przepływające strumyki - wiosenne sztormy podmyły część klifów i rowerzyści musieli w kilku miejscach przedzierać się przez gęste zarośla. Podczas pokonywania trasy powrotnej ekipa techniczna musiała poradzić sobie z kilkoma usterkami rowerów.

Po przyjeździe do Ustki rowerzyści spotkali się w ośrodku "Uroczysko" na grillu i ognisku. Szczególne zainteresowanie wzbudził "smalec komisarza", przygotowany według domowej receptury a także ciasta domowego wypieku. Nadmorskie widoki spodobały się słuchaczom z południa Polski; część z nich pierwszy raz w ten sposób wypoczywała nad morzem.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Szkole Policji w Słupsku organizuje rajdy rowerowe dla słuchaczy i kadry szkoły od 2008 r. Organizatorzy wybierają najciekawsze trasy rowerowe, również o dużym stopniu trudności. Uczestnicy w ten sposób mogą sprawdzić swoje przygotowanie kondycyjne, umiejętności poruszania się w trudnym terenie, a przede wszystkim poznać ciekawe miejsca Pomorza Środkowego.

(2.10.2011)