Aktualności

600 słuchaczy na kurs

image 600 słuchaczy, młodych policjantów, rozpoczęło dziś szkolenie na kursie podstawowym. W murach najstarszej policyjnej szkoły przebywać będą przez najbliższe pół roku.

Młodzi policjanci, którzy przejechali na kurs podstawowy to osoby, które do policji wstąpiły kilka dni temu. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie podstawowe, które pozwoli mu w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.
Dziś rano słuchacze mieli swoją pierwszą zaprawę, zapoznawali się z jednostką a w południe na głównym placu apelowym Szkoły uczestniczyli w oficjalnym rozpoczęciu szkolenia.

Młodzi policjanci przyjechali z Komend Wojewódzkich Policji w Białymstoku (12 osób), Bydgoszczy (10), Gdańsku (82), Kielcach (70), Lublinie (42), Olsztynie (10), Poznaniu (150) i Szczecinie (60). Największą, 162-osobową grupę skierowała na szkolenie Komenda Stołeczna.

image W murach Szkoły Policji słuchacze przebywać będą do 14 listopada. W trakcie 124 dni szkoleniowych czeka ich 968 godzin zajęć. Przed słuchaczami jest teraz okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności do pełnienia służby prewencyjnej w komórkach patrolowo-interwencyjnych lub w Oddziałach Prewencji Policji. Pod koniec nauki odbędą także - w ramach praktyk - pierwsze służby pod okiem starszych kolegów.
Całe szkolenie zakończone zostanie egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji. Po zakończeniu nauki w słupskiej Szkole Policji młodzi policjanci trafią na 49 dni do Oddziałów Prewencji a dopiero stamtąd powrócą już na stałe do swoich jednostek macierzystych.

W trakcie dzisiejszego uroczystego otwarcia Komendant Szkoły insp. Jacenty Bąkiewicz podkreślił, że policjanci trafili do najstarszej Szkoły Policji w kraju a w trakcie szkolenia będą mieli do dyspozycji wysokiej klasy wykładowców.
Kapelan Szkoły ks.por Bolesław Leszczyński mówił natomiast o policyjnej służbie w wymiarze pomocy drugiemu człowiekowi. - Oprócz egzekwowania prawa będziecie mieli także obowiązek pomocy bliźniemu - mówił kapelan.
Od jutra słuchacze rozpoczynają normalne zajęcia dydaktyczne. Pierwsza godzina zajęć rozpoczyna się już o 7.30.

(19.5.2011)

Powrót na górę strony