Szkolne grzybki

image Różne interesujące okazy flory można spotkać na terenie Szkoły Policji w Słuspku. Okres jesienny to między innymi wysyp grzybów. Na terenach zielonych można spotkać różne, czasem dość rzadkie, gatunki.

Spacerując ulicami Szkoły można wypatrzeć w trawie rosnące gatunki grzybów zarówno jadalnych jak i nie jadalnych. W ostatnim czasie na trawnikach pojawiły się popularne koźlarze, mleczaje jak i niejadalne borowiki. Szkolnymi grzybami zainteresował się jeden z wykładowców, kom. Sebastian Kamiński, który wykonał fotografie niektórych okazów. Znalezione przez niego grzyby wraz z opisem można znaleźć, klikając na miniaturkę fotografii poniżej.

Za pomoc i fachową identyfikację grzybów dziękujemy pracownikom Słupskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologoicznej.

Teren Szkoły Policji w Słupsku ze względu na swój charakter jest swego rodzaju oaza zarówno botaniczną jak i zoologiczną. Na terenie Szkoły gniazdują pustułki, kaczki a w godzinach wczesnoporannych można także zauważyć kuny.

(29.9.2011)