600 słuchaczy na kurs

image 600 słuchaczy, młodych policjantów, ptrzyjechało wczoraj po południu do Słupska na kurs podstawowy. W murach nastarszej policyjnej szkoły przebywać będą przez najbliższe pół roku.

Młodzi policjanci, którzy przejechali na kurs podstawowy to osoby, które do policji wstąpiły kilka dni temu. Po złożeniu śłubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenioe podstawowe, które pozwoli mu w przyszłości pełnić służbęna podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.
Dziś rano słuchacze mieli swoją pierwszą zaprawę. W tej chwili zapoznają się z jednostką a o godzinie 12.30 na głównym placu apelowym Szkoły uczestniczyć będa w oficjanym rozpoczęciu szkolenia.

Łącznie na różnego rodzaju kursach przebywa teraz w słupskiej Szkole Policji 1.000 osób to 1 procent całego stanu Polskiej Policji.

(19.5.2011)