IX Półmaraton za nami, Olsztyn triumfuje.

image Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie triumfowali w klasyfikacji indywidualnej i zbiorowej podczas IX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Policji w Półmaratonie. Udział w biegu wzięło 49 zawodników, puchary najlepszym wręczał między innymi Komendant Główny Policji.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie rozpoczynają się na nadmorskiej promenadzie w Ustce a kończą na terenie Szkoły Policji. Uroczyste zakończenie imprezy i wręczenie pucharów odbyło się, podobnie jak w roku ubiegłym, w centrum Słupska, na Starym Rynku.
Dzisiejsze zmagania na trasie były wyjątkowo trudne; zawodnicy zmagali się z wysoką temperaturą i słońcem. Bezwietrzna pogoda była szczególnie uciążliwa na długich podbiegach w rejonie Bydlina i Włynkówka. Warunki pogodowe sprawiły zapewne, że ubiegłoroczny triumfator Piotr Prusik, który zwyciężył również dzisiaj, nie poprawił ustanowionego przez siebie rekordu trasy. Oprócz policjantów w tegorocznej edycji półmaratonu wystartowali również przedstawiciele Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.
Nowością w tym roku było wprowadzenie dodatkowej klasyfikacji - „Zawodnicy powyżej 40 roku życia”.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

1. miejsce    sierż. Piotr Prusik, KWP Olsztyn.   (1 godz. 6 min. 33 sek.)
               2. miejsce    st.sierż. Tomasz Łazarewicz, KWP Olsztyn.   (1 godz. 7 min. 33 sek.)
               3. miejsce    mł.asp. Jacek Misiewicz, KWP Olsztyn.   (1 godz. 9 min. 54 sek.).

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

1. miejsce    Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
               2. miejsce    Szkoła Policji w Słupsku
               3. miejsce    Państwowa Straż Pożarna.

KLASYFIKACJA ZAWODNIKÓW POWYŻEJ 40 ROKU ŻYCIA:

1. miejsce    asp. Jerzy Kulczyk, Państwowa Straż Pożarna.

Uroczyste zakończenie VIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Policji w Półmaratonie odbyło się na Starym Rynku w Słupsku, uczestniczyli w nim między innymi przedstawiciele władz rządowych o samorządowych. Zwycięzcy otrzymali puchary z rąk wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Mazurka oraz Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jerzego Kowalczyka.
W części artystycznej wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Policji, która zaprezentowała pokaz musztry paradnej oraz wystąpiła krótkim koncertem. Równie gorąco został przyjęty występ Słupskiej Grupy Baletowej „Arabeska”.
Współorganizatorami uroczystości na Starym Rynku było również Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Słupska.

(Utworzone 23.02.2011 na podstawie materiałów archiwalnych z 1.6.2003)