Aktualności

Nowości w eBibliotece

image Systematycznie powiększamy księgozbiór naszej e-Biblioteki. Tym razem na wirtualnej półce umieściliśmy dwie książki poświęcone typowo prewencyjnym zagadnieniom.

W eBibliotece zamieściliśmy pozycję poświęconą pracy dzielnicowego. Autor publikacji, Arkadiusz Gliszczyński, porusza problematykę organizacji pracy dzielnicowego i metod wykonywania przez niego zadań. W zakres omawianych zagadnień wchodzi m.in. rozpoznanie osobowe, rozpoznanie terenowe i dokumentowanie czynności służbowych. Ważnym aspektem jest też wskazanie pracy dzielnicowego zgodnie ze współczesnymi tendencjami zmierzającymi do otwarcia Policji na społeczeństwo.

Kolejna nowa pozycja to „Wybrane zagadnienia dotyczące legitymowania cudzoziemców oraz legalności ich pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej” autorstwa Macieja Szawelskiego i Adama Thiela. Opracowanie przybliża tematykę związaną z pobytem cudzoziemców na terytorium naszego kraju. Policjanci podejmujący czynności służbowe wobec tych osób, muszą znać ustawowe obowiązki nałożone na Policję, tzn. podstawy prawne regulujące zarówno pobyt, jak i sposób postępowania w stosunku do cudzoziemców oraz konsekwencje naruszenia warunków pobytu.

Biblioteka Policjanta Prewencji dzięki elektronicznej formie i internetowi jest dostępna dla każdego policjanta w Polsce. Każdy funkcjonariusz może indywidualnie i na odległość doskonalić swoją wiedzę zawodową. Zasoby e-biblioteki są również interesującym materiałem dla osób interesujących się praca policjantów, w tym między innymi dziennikarzy.


eBiblioteka Policjanta Prewencji (wejście)


(5.16.2010)

Powrót na górę strony