Półmaraton po raz ósmy, rekord trasy.

image Sierż. Piotr Prusik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ustanowił nowy rekord trasy policyjnego półmaratonu na trasie z Ustki do Słupska. Policyjni biegacze wyruszyli na trasę biegu już po raz ósmy.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie już tradycyjnie rozpoczynają się na nadmorskiej promenadzie w Ustce a kończą na terenie Szkoły Policji. Uroczyste zakończenie imprezy i wręczenie pucharów odbyło się w centrum miasta, na Starym Rynku.
W tegorocznej edycji na trasie półmaratonu oprócz Polaków można było także spotkać Cypryjczyków i Litwinów. Policjanci tych państw już kolejny raz przyjechali na naszą imprezę; koledzy z Litwy uczestniczą po raz czwarty a z Cypru - po raz drugi. Polskie formacje mundurowe reprezentowali biegacze: Policji, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i straży Granicznej.

Podczas tegorocznej edycji ustanowiony został także nowy rekord trasy. Zwycięzca biegu, Piotr Prusik, wbiegł na metę z czasem 1 godz. 5 min. 39 sek. Najlepszy biegacz otrzymał także puchar Komendanta Głównego Policji. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce i puchar Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wywalczyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

1. miejsce    sierż. Piotr Prusik   KWP Olsztyn
               2. miejsce    st.sierż. Adam Thiel   Szkoła Policji w Słupsku
               3. miejsce    st.sierż. Tomasz Łazarewicz   KWP Olsztyn

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

1. miejsce    Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
               2. miejsce    Państwowa Straż Pożarna
               3. miejsce    Szkoła Policji w Słupsku

Uroczyste zakończenie VIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Policji w Półmaratonie odbyło się na Starym Rynku w Słupsku, uczestniczyli w nim między innymi przedstawiciele władz rządowych o samorządowych. Zwycięzcy otrzymali puchary z rąk wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Mazurka.
W części artystycznej wystąpiła Słupska Grupa Baletowa „Arabeska” a orkiestra Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce zaprezentowała pokaz musztry paradnej.

(Utworzone 23.02.2011 na podstawie materiałów archiwalnych z 28.05.2002)