Sanitarne zagrożenia

imageO zagrożeniach zakażeniami i metodami ochrony stosowanymi w trakcie policyjnej służby mówił podczas szkolenia dla słuchaczy kursu podstawowego Państwowy Inspektor Sanitarny MSW na obszarze województwa pomorskiego. Szkolenie było częścią fakultatywnych zajęć i wykładów, z których korzystać mogą w godzinach popołudniowych słuchacze słupskiej Szkoły.

Zajęcia poprowadził dr Andrzej Probucki - Państwowy Inspektor Sanitarny MSW w województwie pomorskim. Tematyka dotyczyła zagadnień sanitarnych i epidemiologicznych. Mówiono między innymi o sposobach postępowania, gdy policjant podczas interwencji ma kontakt z krwią lub innymi wydzielinami organicznymi. Policjanci zapoznali się także z procedurami postępowania wobec osób, które cierpią na choroby zakaźne.
W trakcie spotkania podkreślano także, że najprostsze środki ochrony są najskuteczniejsze a do takich należą na przykład lateksowe rękawiczki, które posiada przy sobie każdy policjant pełniący służbę patrolową.

Zajęcia tego typu w istotny sposób wzbogacają wiedzę przyszłych policjantów w zakresie postępowania i przeciwdziałania zagrożeniom sanitarno-epidemiologicznym, z którymi młodzi policjanci mogą się zetknąć w codziennej służbie.

(9.11.2011)