Aktualności

KSIP bez tajemnic

image Policjanci i pracownicy cywilni policji uczestniczą w kolejnej edycji kursu obsługi Krajowego Systemu Informacyjnego Policji. W zajęciach bierze udział kilkanaście osób podzielonych na dwie grupy szkoleniowe.

Kurs obsługi KSIP przeznaczony jest dla służb prewencyjnych, uczestniczą policjanci i pracownicy cywilni zajmujący się na co dzień w swoich jednostkach sprawdzeniami i rejestracją danych w systemie KSIP. Są wśród nich także osoby, które dopiero rozpoczną obsługę tego systemu.

        Podczas kursu przewidziano 4 godziny wykładów; pozostała część kursu to ćwiczenia praktyczne. Po zaprezentowaniu przez wykładowcę, jak wykonać sprawdzenie i rejestrację, uczestnicy na własnych stanowiskach komputerowych przeprowadzają zadane wcześniej czynności według przygotowanych założeń. Kurs kończy się zaliczeniem.

        W ramach zajęć uczestnicy nie korzystają z używanej w jednostkach terenowych bazy danych KSIP. Na potrzeby szkolenia stworzona jest odrębna ogólnopolska baza szkolna, która zawiera wyłącznie fikcyjne dane. Baza ta nie jest w żaden sposób połączona z zasadniczą bazą KSIP, która na co dzień wykorzystywana jest w policyjnej pracy.Zdjęcia - kliknij na miniaturkę fotografii.

(27.9.2010)

Powrót na górę strony