Nowy zastępca Komendanta

imageInsp. Witold St. Majchrowicz rozpoczął dziś rano (7.09) służbę w słupskiej Szkole Policji na stanowisku zastępcy Komendanta. W pierwszym dniu urzędowania nowy zastępca spotkał się rano z kadrą kierowniczą a po południu - z kadrą i pracownikami.

Pierwsze oficjalne powitanie nastąpiło rano, podczas cotygodniowej odprawy kadry kierowniczej. W pierwszym dniu pracy nowy zastępca Komendanta zapoznawał się między innymi z obiektami słupskiej Szkoły Policji. W godzinach popołudniowych Komendant Szkoły insp. Jacenty Bąkiewicz przedstawił swojego nowego zastępcę pracownikom i kadrze Szkoły, którzy zgromadzili się w auli głównego budynku dydaktycznego.

Insp. Witold St. Majchrowicz służbę rozpoczął w 1981 roku. W latach 1985-2006 związany był ze Szkołą Policji w Słupsku, gdzie pracował między innymi jako starszy wykładowca prawa, kierownik Zakładu Organizacji Służby i Kierowania, kierownik Zakładu Prewencji a następnie Naczelnik Wydziału Metodyki Szkolenia. W sierpniu 2006 roku został zastępcą Komendanta Szkoły Policji w Pile, na tym stanowisku pracował do 6 września 2011. Rozkazem Komendanta Głównego od 7 września 2011 jest zastępcą Komendanta Szkoły Policji w Słupsku odpowiedzialnym za dydaktykę.

Nowy zastępca Komendanta Szkoły jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej w Szczytnie a także Akademii Spraw Wewnętrznych. Ukończył studia podyplomowe z zakresu pedagogiki oraz zarządzania jednostkami budżetowymi. Swoje doświadczenie zawodowe pogłębiał w trakcie szkoleń prowadzonych przez policjantów francuskich i niemieckich oraz podczas wyjazdów do Holandii i Stanów Zjednoczonych. Jest autorem publikacji zawodowych z zakresu prawa, dydaktyki oraz kierowania zespołami ludzkimi.

(7.9.2011)