Aktualności

Wielkie serce słuchaczy

image Słuchacze Szkoły Policji, członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi, sprawili wiele radości podopiecznym Domu Interwencji Kryzysowej PCK w Słupsku. Każdy otrzymał słodkości a przebywające tam dzieci dodatkowe prezenty i przybory szkolne.

Najwięcej słodyczy zebrali słuchacze kursu podstawowego, którzy przekazali między innymi czekolady otrzymywane jako ekwiwalent za oddaną krew. Dary postanowiono przekazać do Domu Interwencji Kryzysowej PCK w Słupsku, z którym krwiodawcy Szkoły Policji współpracują od kilku lat. Co istotne, akcja nie odbyłaby się gdyby nie zaangażowanie słuchaczy, samodzielnie prowadzących zbiórki przedmiotów w swoich kompaniach. Oprócz czekolad młodzi policjanci zbierali także rzeczy potrzebne dzieciom, w tym między innymi zabawki, kocyki oraz zeszyty i przybory szkolne. Akcja została zorganizowana w dużej części przez słuchaczy, którzy kończą już szkolenie podstawowe.

Słuchacze odwiedzili z drobnymi prezentami także osoby starsze, które przebywają w słupskim Domu Interwencji Kryzysowej PCK. Nie obyło się bez wzruszeń i łez. Tym bardziej, że dla większości przebywających tam osób, odwiedziny policjantów były jedynymi odwiedzinami od dłuższego czasu. Wizyta miała także jeszcze jeden aspekt. Młodzi policjanci poznali kolejny wymiar służby na rzecz drugiego człowieka.

Wizyty słuchaczy w Domu Interwencji Kryzysowej PCK trwają od kilku lat. Jak podkreślają pracownicy Domu, pomoc młodych policjantów jest nieoceniona. Dzięki przeprowadzonej w grudniu zbiórce żywności przez słuchaczy udało się wzbogacać menu podopiecznych aż do końca kwietnia tego roku. - Wasza pomoc znaczy dla nas bardzo wiele - podkreślają przedstawiciele słupskiego Domu Interwencji Kryzysowej PCK.

Janina Dzioba
dyrektor Zarządu Rejonowego PCK w Słupsku
  (pobierz)

(18.05.2011)

Powrót na górę strony