Policja okiem artystów

Artyści ...          Twórcy z różnych krajów Europy zainaugurowali plener malarski w słupskiej Szkole Policji. Przez ponad tydzień artyści tworzyć będą na terenie najstarszej policyjnej szkoły w Polsce.

Międzynarodowy plener malarski odbywa sie pod hasłem "Słupskie klimaty - arhitektura miasta". Przez ponad tydzień artyści z Portugalii, Niemiec, Włoch, Danii, Rosji, Białorusi i Polski tworzyć będą między innymi na terenie słupskiej Szkoły Policji. Dziś w pierwszym dniu pleneru artystów przywitał Komendant Szkoły Policji insp. Jacenty Bąkiewicz. w południe twórcy spotkali się także z władzami miasta.

Wybór na miejsce pleneru Szkoły Policji nnie był przypadkowy. Nasza placówka zajmuje kwartał miasta, który w znacznym stopniu zachował jeszcze przedwojenny układ urbanistyczny. Nie bez znaczenia jest także możliwość zapoznania się przez artystów, także zagranicznych, z procesem kształcenia nowych kadr policyjnych.

Efekty pleneru można będzie podziwiać podczas wernisażu, który odbędzie się nad stawkiem Łabędziem, tuż obok Szkoły Policji. Otwarcie w piątek, 10 września, o godz. 16.

imageimageimageimageimageimageimage

(2.9.2010)