Wielkie serce misjonarzy

imageWielkie serce okazali policjanci z XX zmiany Jednostki Specjalnej Policji, która przebywa w słupskiej Szkole Policji na ćwiczeniach zgrywających przed wyjazdem do Kosowa. Misjonarze przygotowali paczki ze słodyczami, które zawieźli do Domu Pomocy Społecznej w Machowinku, niedaleko Ustki.

Dom Pomocy Społecznej w Machowinku to placówka stałego pobytu dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Mieszkańcy podzieleni są na cztery grupy. Oddzielną grupę stanowi grupa tzw. "rodzinki", gdzie najbardziej sprawni intelektualnie mieszkańcy wykonują, pod opieką opiekunów, podstawowe czynności życiowe. Wizyta policjantów była dla podopiecznych dużym przeżyciem, tym bardziej, że widok policjanta w ich ośrodku to prawdziwa rzadkość.

- Serdecznie dziękuję za tyleż niespodziewaną, co miłą wizytę. Będąc w Szkole Policji w Słupsku, przed wypełnieniem misji w Kosowie postanowiliście Państwo dołączyć do św. Mikołaja w naszym Domu sprawiając, że dzień ten był bardziej słodki i radośniejszy! Życzymy szczęścia w trudnych obowiązkach i pomyślności w życiu osobistym - napisał w przesłanym do nas w liście dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Machowinku Marek Król.

Policjanci z XX rotacji Jednostki Specjalnej Policji przebywać będą w słupskiej Szkole Policji do połowy przyszłego tygodnia. Zakończenie szkolenia i oficjalne pożegnanie przed wyjazdem na misję odbędzie się w środę, 14 grudnia, na głównym placu apelowym Szkoły, punktualnie w południe.
Przy organizacji wizyty w Machowinku pomogli policjanci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów IPA, którego oddział działa przy słupskiej Szkole Policji.

(9.11.2011)