Stan Wojenny - 30 lat

imagePolicjanci Szkoły Policji złożyli kwiaty podczas słupskich uroczystości upamiętniających 30 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele związków zawodowych, samorządowcy, służby mundurowe, politycy i kibice piłkarscy.

Uroczystości obyły się pod tablicą pamiątkową upamiętniającą ofiary Grudnia 1970 roku. Tablica znajduje się na budynku słupskiego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”. W przemówieniach parlamentarzyści mówili o własnych doświadczeniach i refleksach związanych z wprowadzeniem w nocy z 12 na 13 grudnia przez Radę Państwa stanu wojennego.
Po przemówieniach delegacje, w tym również ze Szkoły Policji, złożyły kwiaty pod tablicą. W uroczystości uczestniczyli również kibice piłkarscy klubu piłkarskiego „Gryf”, który rozwinęli wielki baner z antykomunistycznymi hasłami i odpalili czerwone race.
Słupskie uroczystości związane z 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego zakończyły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Armii Krajowej.

(11.12.2011)