Policyjni karatecy Budo Kai

imageGrupa wykładowców z Wydziału Organizacji i Dowodzenia wspólnie z kilkoma słuchaczami przygotowała dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku pokaz Karate Kyokushin Budo Kai. Prezentacja odbywała się podczas minionego weekendu, w ramach festynu zorganizowanego na terenie szkoły.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia efektownych pokazów odmiany karate, która cechuje się wszechstronnością i elastycznością technik. Największy aplauz zdobyły techniki obezwładniania przeciwników oraz test Temeshi-wari.

Pokazy sportowe w wykonaniu policjantów miały zachęcić do uprawiania sportu przez uczniów. Młody człowiek trenujący wybraną dyscyplinę sportu jest bardziej pewny siebie. Poprzez systematyczną pracę na treningach poprawia się samoocena młodych ludzi, co ułatwia pozytywne spojrzenie na świat. Tym samym odciąga od niebezpieczeństw współczenego świata pełnego patologicznych i destruktywnych zachowań.

Ćwiczenia policjantów przygotował sensei Artur Duszak - 1 Dan, który na co dzień jest dowódcą 1. Kompanii w słupskiej Szkole Policji. Wspólnie z nim wystąpili dwaj inni dowódcy asp.szt. Krzysztof Frankowski i asp.szt. Artur Zagórski. W pokazach dla młodzieży uczestniczyli także słuchacze kursu podstawowego, posterunkowi: Łukasz Brzeziński, Bartłomiej Dziubiński, Jakub Kantek, Kamil Mitura, Marcin Okupniak, Michał Rek, Piotr Szczepanowski i Konrad Tarczyński.

(26.9.2011)