Odeprzeć agresję

image Wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych przeprowadzili szkolenie dla grupy pracowników Oddziału Psychiatrycznego Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

W kilkugodzinnym szkoleniu udział wzięli sanitariusze i pielęgniarki. Zajęcia praktyczne dotyczyły samoobrony i technik interweniowania wobec agresywnych pacjentów. Uczestnicy poznali i ćwiczyli techniki chwytów obezwładniających, które w sposób skuteczny, ale i zarazem bezpieczny dla pacjenta pozwalają wymusić na nim prawidłowe zachowanie. Praktyczne ćwiczenia na macie bardzo podobały się uczestnikom, którzy nie ukrywali, że w przyszłości z chęcią raz jeszcze uczestniczyliby w tego rodzaju zajęciach. Szkolenie odbyło się na prośbę dyrekcji Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku.
Szkolenie przeprowadzili wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych st.sierż Damian Bartnicki i mł.asp. Daniel Krenc.

(23.02.2011)