Kaszëbskô Policja

image Szkolenie słuchaczy w słupskiej Szkole Policji i przygotowanie policjantów do misji międzynarodowych to temat rozmowy w programie publicystycznym Kaszubskiej Telewizji CSB TV. O funkcjonowaniu placówki opowiadał komendant Szkoły.

Insp. Jacenty Bąkiewicz był gościem Patrycji Drozd w programie „Świat wokół nas” emitowanym po głównym wydaniu Informacji. W trakcie rozmowy mowa była o procesie szkolenia policjantów, którzy trafiają w dużej mierze także do województwa pomorskiego. Tematem rozmowy było także przygotowywanie w słupskiej Szkole – jako jedynej w Polsce – kontyngentów policyjnych, które pełnią służbę na misjach zagranicznych.

Szkoła Policji w Słupsku, jest najstarszą polską placówką szkolnictwa policyjnego. Powołana do życia w 1945 roku funkcjonuje nieprzerwanie do dziś. W ramach praktyk słuchacze Szkoły pełnili już służby w wielu punktach Kaszub; między innymi w Wejherowie, Lęborku, Gdańsku i Gdyni. Wkrótce będzie ich można spotkać również w powicie puckim.

(25.5.2011)