Strzelcy o zmianach

imageZmiany w szkoleniu strzeleckim policjantów są tematem obrad specjalnego zespołu, który od kilku dni pracuje w Szkole Policji. Efektem pracy Zespołu ma być projekt zmiany decyzji nr 713 Komendanta Głównego Policji z 2005 roku dotyczącej szkolenia strzeleckiego.

Powołanie i praca zespołu to efekt sygnałów przekazywanych przez jednostki terenowe, które prowadząc szkolenie strzeleckie swoich policjantów, wskazywały zasadność wprowadzenia zmian, efektem ma być udoskonalenie procesu szkolenia. Uczestnicy poruszają między innymi kwestie związane z bezpieczeństwem, treningiem bezstrzałowym i strzelaniem na różnych poziomach: statycznym, szybkim, dynamicznym i sytuacyjnym z różnych jednostek broni.

Obradom Zespołu przewodniczy kom. Grzegorz Waszczyk - kierownik Sekcji Szkolenia Strzeleckiego Wydziału Koordynacji Doboru i Szkolenia Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji, jegi zastępcą jest mł. insp. Grzegorz Winnicki - kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W spotkaniu biorą też udział przedstawiciele Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Pile, Szkoły Policji w Katowicach, Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie.

Zespół zakończy swoje prace w najbliższy piątek. Przedstawicielem Szkoły Policji w Słupsku, który uczestniczy w obradach zespołu, jest podinsp. Przemysław Rybicki - starszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego.

(12.12.2011)