XVIII Turniej Par Patrolowych

Logo Tur... Sierżant szt. Robert Kuligowski i sierż.szt. Tomasz Kasjaniuk z Białegostoku triumfowali w 18 edycji Turnieju Par Patrolowych. Policjanci z Podlasia zdobyli Puchar Przechodni oraz tytuł Patroku roku. Drużynowo również zwyciężyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Ogólnopolskie mistrzostwa policjantów prewencji już tradycyjnie odbywają się w słupskiej Szkole Policji.

To właśnie w murach Szkoły Policji w Słupsku narodziła się idea stworzenia zawodowej rywalizacji policjantów pionu prewencji. Funkcjonariusze patrolujący ulice polskich miast i miasteczek od wielu lat spotykają się w grodzie nad Słupią, aby zaprezentować swoje zawodowe umiejętności. W zmaganiach udział biorą po dwa patrole z każdej Komendy Wojewódzkiej Policji oraz z Komendy Stołecznej.

Zawody rozgrywane są przez 3 dni. Turniejowe konkurencje to: strzelanie, techniki obezwładniania osób, interwencje policyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, teoretyczny sprawdzian z wiedzy zawodowej oraz pokonywanie policyjnego toru przeszkód. Konkurencja strzelecka ma charakter strzelania sytuacyjnego. Policjanci oddają strzały zza osłony do ukazujących się tarcz strzeleckich.

Słupski turniej to jedna z prestiżowych policyjnych imprez, która pozwala ocenić poziom i wskazać dalsze kierunki doskonalenia pracy policjantów. O tym, jaki jest obraz Policji w oczach społeczeństwa w dużej mierze decyduje właśnie praca policjantów prewencji i ich postawa w trakcie podejmowanych działań.

Regulamin XVIII TPP (.PDF)

13 września, wtorek - w przeddzień zawodów

godz. 16:00
indywidualny trening dla zainteresowaniach zawodników strzelnica przy ul. Zamiejskiej oraz sala nr 19 lub 20 w budynku szkolnym.
godz. 17:30
odprawa techniczna Zespołu Ekspertów oraz komisji sędziowskich sala odpraw w Klubie Słuchacza.
godz. 18:00
odprawa techniczna kierowników reprezentacji sala nr 45 w głównym budynku dydaktycznym.

14 września, środa - dzień pierwszy

godz. 8:00
uroczyste otwarcie finału zawodów - plac apelowy Szkoły Policji.

godz. 8:45
pokaz strzelania sytuacyjnego - strzelnica przy ul. Zamiejskiej, oś nr 1 i 2.
godz. 9:00
rozpoczęcie konkurencji "Strzelanie sytuacyjne" - strzelnica przy ul. Zamiejskiej.

Wyniki konkurecji "Strzelanie sytuacyjne"  plik PDF - 24 kb

godz. 9:30
rozpoczęcie konkurencji "Stosowanie technik obezwładniania osób" - hala sportowa nr 3 (maty 3A i 3B).

Wyniki konkurecji "Stosowanie technik obezwładniania osób"  plik PDF - 24 kb

Wyniki po pierwszym dniu

Tabela wyników:   plik PDF - 24 kb

15 września, czwartek - dzień drugi

godz. 8:00
rozpoczęcie konkurencji "Przeprowadzanie interwencji policyjnych" - Obiekty symulacyjne "Pub P-64" oraz "Mieszkanie 1".

Wyniki konkurecji "Przeprowadzanie interwencji policyjnych"  plik PDF - 25 kb

godz. 9:30
rozpoczęcie konkurencji "Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej" - Sala nr 19 i 20 w głównym budynku dydaktycznym.

Wyniki konkurecji "Udzielanie pierwszej pomocy"  plik PDF - 26 kb

Wyniki po dwóch dniach zawodów

Tabela wyników:  plik PDF - 26 kb

16 września, piątek - ostatni dzień zawodów

godz. 7:00
rozpoczęcie konkurencji "Sprawdzian wiedzy zawodowej" - I grupa - sale komputerowe nr 13, 15, 16, 17 Zakładu Ogólnozawodowego (blok B).
godz. 8:50
ciąg dalszy konkurencji "Sprawdzian wiedzy zawodowej" - II grupa - sale komputerowe nr 13, 15, 16, 17 Zakładu Ogólnozawodowego (blok B).

Tabela wyników:  plik PDF - 25 kb

godz. 9:00
pokaz pokonywania policyjnego toru przeszkód - Tor przeszkód wzdłuż rzeki Słupia, ul. Krakusa.
godz. 9:10
rozpoczęcie konkurencji "Pokonywanie policyjnego toru przeszkód".

Tabela wyników:  plik PDF - 24 kb

godz. 14:00
uroczyste zakończenie finału zawodów - aula Szkoły Policji w Slupsku.

Klasyfikacja generalna

Tabela wyników:  plik PDF - 24 kb