Młodzi, zainteresowani Policją

Spotkani...         Wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku sprawować będą honorowy patronat nad klasami policyjnymi w Białym Borze. Porozumienie w tej sprawie podpisał Komendant Szkoły Policji i Dyrektor Zespołu Szkół im. Oskara Lange.

Na mocy podpisanego porozumienia wykładowcy Szkoły Policji wspierać będą proces kształcenia młodzieży w klasach o profilu policyjnym. W białoborskim Zespole Szkół, w pięciu klasach gimnazjalnych, uczy się w tej chwili 127 uczniów. Choć profil policyjny nie daje żadnych ulg przy rekrutacji do Policji to uczniowie w trakcie nauki będą mogli poznać z bliska funkcjonowanie policyjnej formacji a także dowiedzieć się jak przebiega proces kształcenia na kursie podstawowym młodych słuchaczy, którzy rozpoczynają służbę w Policji.

Pod porozumieniem podpisy złożyli: komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacenty Bąkiewicz oraz dyrektor Zespołu Szkół w Białym Borze Andrzej Pastuszek. W ramach współpracy wykładowcy słupskiej Szkoły prowadzić będą z mlodzieżą wybrane zajęcia; uczniowie natomiast będą mieli możliwość pobytu w Szkole na krótkim obozie szkoleniowym.

imageimageimageimageimageimage

(8.9.2010)