Polsko-niemieckie kontakty IPA

image Berlin 20 lat po zjednoczeniu, transfer dobrych praktyk - w takim projekcie uczestniczyć będą członkowie IPA Region Słupsk ze słupskiej Szkoły Policji. Realizacja przedsięwzięcia będzie możliwa dzięki dofinansowaniu Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej.

Projekt kilkudniowego pobytu w stolicy Niemiec przewiduje spotkania z niemieckimi policjantami należącymi do IPA Berlin. Wymianie doświadczeń towarzyszyć będzie prezentacja obiektów i pracy policji berlińskiej. Niemieccy koledzy z IPA przedstawią także wybrane aspekty pracy związane organizacją zabezpieczeń imprez sportowych (na przykładzie Stadionu Olimpijskiego) oraz zbezpieczeń różnego rodzaju manifestacji (wizyta w berlińskim centrum dowodzenia Policji).

IPA czyli International Police Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) to największe na świecie stowarzyszenie skupiające policjantów z różnych państw. Celem jaki przyświeca tej organizacji to tworzenie więzów przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy osobami zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie. O celu tym mówi także hasło w języku esperanto „Servo per amikeco” czyli „Służyć przez przyjaźń”, które jest umieszczone na oficjalnym logo IPA.

W słupskiej Szkole Policji funkcjonuje Region IPA Słupsk.

(24.5.2011)