Operatorzy Taserów

Data publikacji 25.05.2023

Ćwiczenia doskonalące dla użytkowników urządzeń do obezwładniania energią elektryczną przeprowadzili wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Tym razem zajęcia odbyły się w jednostce terenowej.

Swoją wiedzą na temat posługiwania się tego typu urządzeniami podzieli się wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych, którzy posiadają uprawnienia „master instructor” - pozwalają one szkolić i certyfikować nowych instruktorów.
Ćwiczenia, które wykładowcy przeprowadzili w Komendzie Powiatowej Policji w Człuchowie dotyczyły między innymi wpływu taktycznych umiejętności posługiwania się paralizatorami na poziom bezpieczeństwa policjantów podczas przeprowadzania interwencji policyjnych.

Podinsp. Krzysztof Plumbaum oraz asp.szt. Andrzej Dziąbkowski omówili także udzielenie pierwszej pomocy obezwładnianej osobie - o ile istnieje taka potrzeba. Wykładowcy zwracali uwagę na sposób współdziałania w patrolu z innym policjantem, który posiada na wyposażeniu osobistym paralizator elektryczny.