Doskonalenie procedur w sytuacji zagrożeń

Data publikacji 10.05.2023

Działania w sytuacji kryzysowej z zaangażowaniem znacznych sił i środków ze strony Policji - to temat przewodni warsztatów, w których uczestniczył przedstawiciel słupskiej Szkoły Policji. Całość została przygotowana i przeprowadzona przez opolski garnizon Policji.

Według założeń warsztatów do wybranej jednostki organizacyjnej Policji województwa opolskiego wpłynęło zgłoszenie o sytuacji kryzysowej w jednej z instytucji na podległym terenie. Przekazane zgłoszenie zawierało w sobie między innymi informację o sytuacji zakładniczej.
Zgłoszenie przyjął zespół policjantów, którego zadaniem było podjęcie odpowiednich decyzji. Dzięki monitoringowi audiowizualnemu w drugiej sali komendanci jednostek garnizonu opolskiego mogli w czasie rzeczywistym obserwować działanie podejmowane przez funkcjonariuszy.
Do zespołu badawczego analizującego całość ćwiczeń został zaproszony nadkom. Marcin Milde z Wydziału Organizacji i Dowodzenia Szkoły Policji w Słupsku.

Głównym celem zrealizowanych ćwiczeń było kształtowanie i utrwalanie nawyków skutecznego działania, doskonalenie umiejętności w zakresie przygotowania i prowadzenia dowodzenia siłami policyjnymi a także organizowanie pracy zespołowej w sytuacjach kryzysowych. Przedstawiciel słupskiej Szkoły Policji uczestniczył w warsztatach na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. dr. Rafała Kochańczyka.

• Policjanci kierujący działaniami.
  • Kadra kierownicza garnizonu opolskiego podczas obserwacji ćwiczeń.
  • Podsumowanie warsztatów.