Prewencyjny sprawdzian

Słuchacze, którzy kończą szkolenie zawodowe podstawowe rywalizowali w kolejnej, XXXIX. edycji Turnieju Wiedzy Prewencyjnej i Ruchu Drogowego. Celem turnieju, oprócz rywalizacji, jest sprawdzenie wiedzy nabytej na zajęciach prewencji i ruchu drogowego przez cały okres szkolenia zawodowego podstawowego.

Turniej jest swoistym sprawdzianem przygotowania na egzamin w ostatnim dniu szkolenia, do którego laureaci konkursu, zdaniem organizatorów są dobrze przygotowani. W pierwszym etapie rywalizacji zawodnicy zmierzyli się z testem eliminacyjnym składającym się z 32 pytań o różnej skali trudności. Pytania dotyczyły zagadnień z prewencji i ruchu drogowego. Po jego zakończeniu i podliczeniu wyników odbył się drugi etap polegający na rozwiązaniu zadań praktycznych.

Finaliści rozwiązywali dwa zadania praktyczne: opis czynności interwencyjnych do wskazanej w założeniu sytuacji oraz sporządzenie pokwitowania za zatrzymany dokument uprawniający do kierowania pojazdem na podstawie przygotowanego założenia. Po podliczeniu punktów z trzech konkurencji łącznie, wyłoniono zwycięzców z największą liczbą punktów:

1. miejsce - post. Kamil Wilk   Komenda Miejska Policji w Łodzi
2. miejsce - post. Damian Kuna   Komisariat Policji w Krośnie Odrzańskim