Uniwersytecka wizyta

Data publikacji 20.04.2023

Z roboczą wizytą studyjną w Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk gościli wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Wizyta odbywała się w ramach podpisanej w styczniu tego roku współpracy pomiędzy jednostkami.

Współpraca między Szkołą i Uniwersytetem została zapoczątkowana w roku 2019, kiedy to ówczesny Rektor WSB w Gdańsku i Komendant Szkoły podpisali pierwszy dokument w tej sprawie. Kolejne porozumienie zostało podpisane w styczniu tego roku przez przez obecne władze Szkoły Policji i Uniwersytetu. Pod dokumentem podpisy złożyli Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała i dr hab. Jan Wiśniewski, prof. UWSB Merito.

Aktualne porozumienie dotyczy między innymi wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego na Pomorzu, współpracy w obszarze naukowo-dydaktycznym oraz uaktywnianie środowiska lokalnego i kulturowego. Jednym z wymiernych efektów tej współpracy są między innymi wizyty studentów Uniwersytetu w Szkole Policji.

Dzięki porozumieniu wykładowcy Szkoły mogą też korzystać z uniwersyteckich zasobów bibliotecznych - zarówno tych papierowych, jak i tych w formie cyfrowej.
Obszar współpracy naukowo-dydaktycznej to również możliwość skorzystania z uniwersyteckiego laboratorium kryminalistycznego oraz laboratorium cyber. Studenci Uniwersytetu goszczą natomiast z wizytami studyjnymi w policyjnej szkole.

W trakcie dzisiejszej wizyty policyjni wykładowcy zapoznawali się z bieżącą działalnością uczelni, gościli w uniwersyteckiej bibliotece oraz uczestniczyli w zajęciach poświęconych wykorzystaniu specjalistycznych programów do tworzenia materiałów dydaktycznych wykorzystanych do prowadzenia zajęć w formie wykładowej oraz w formie elearningowej. Jeden z wykładowców, nadkom. Tomasz Jędrzejczyk, wygłosił również wykład dla studentów poświęcony aspektom ochrony prawnej funkcjonariusza policji.