Ceremoniał dla młodzieży

Data publikacji 16.04.2023

Uczniowie ze szkół podstawowych gminy Ustka uczestniczyli w krótkim szkoleniu ceremonialnym dotyczącym występowania podczas uroczystości z pocztem sztandarowym. Młodzieży towarzyszyli nauczyciele i strażnicy gminni gminy Ustka.

W trakcie zajęć młodzież poznała najpierw najczęstsze komendy wydawane pocztom sztandarowym w trakcie uroczystości. Całość poprowadził kom. Łukasz Karkowski z Wydziału Organizacji i Dowodzenia.

Uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach, w większości już występują podczas uroczystości w pocztach sztandarowych. Pod kierunkiem policyjnego wykładowcy mogli między innymi doskonalić chwyty sztandaru na komendę „baczność” i „spocznij” oraz sprawdzić chwyt sztandaru jaki wykonuje się podczas uroczystego ślubowania uczniów klas pierwszych.

Osobnym punktem było omówienie i przećwiczenie komend oraz chwytów sztandaru podczas uroczystości religijnych.
Uczniom towarzyszyli nauczyciele z poszczególnych szkół gminy Ustka a także strażnicy gminni z Komendantem Straży Grzegorzem Gadosiem.