Na podium maratonu

Data publikacji 17.04.2023

II. miejsce wywalczył reprezentant Szkoły Policji w Słupsku podczas Mistrzostw Polski Policji w Maratonie, które rozegrano w miniony weekend w Dębnie. Policyjne zmagania były częścią biegu maratońskiego, który od prawie pół wieku rozgrywany jest w tym mieście.

Reprezentujący słupską Szkołę mł.asp. Arkadiusz Połeć przygotowywał się do tego biegu kilkanaście tygodni. Treningi były bardzo intensywne ponieważ nasz reprezentant po raz pierwszy wystartował w tak długim biegu. Wcześniej startował z sukcesami w biegach liczących od kilku do kilkunastu kilometrów.

Wybór Dębna na pierwszy maraton nie był przypadkowy. Rozgrywana od 49 lat impreza cieszy się wysoką renomą w światowym środowisku maratończyków. Trasa w Dębnie określana jest jako szybka, co pozwala zawodnikom na osiąganie wyśrubowanych wyników. Również termin imprezy nie był wybrany przypadkowo. Naukowcy zajmujący się sportem określili optymalną temperaturę otoczenia dla biegu maratońskiego na poziomie 7 stopni Celcujsza - w Dębnie panowała prawie taka właśnie temperatura.

Wszystkie te aspekty w trakcie przygotowań brał pod uwagę trener naszego reprezentanta - asp.szt. Paweł Piotraschke, który również pełni służbę w słupskiej Szkole Policji.  Paweł Piotraschke przed rozpoczęciem kariery trenerskiej startował również w biegach długodystansowych zwyciężając między innymi podczas wcześniejszych edycji Maratonu w Dębnie czy też triumfując w Lublińcu podczas Maratonu Komandosa.

1. miejsce (7)   Mateusz Wolnik 02:34:06   Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
2. miejsce (11)   Arkadiusz Połeć 02:36:56   Szkoła Policji w Słupsku
3. miejsce (15)   Michał Kołomański 02:40:51   Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach