Licealiści w pododdziale zwartym

Data publikacji 11.04.2023

Służba w pododdziałach zwartych w praktyce - w takich ćwiczeniach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku. Policyjne zajęcia były częścią obozu szkoleniowego.

Licealiści klas mundurowych o profilu policyjnym i straży granicznej, pod kierunkiem wykładowców Szkoły Policji, mogli uczestniczyć w musztrze pododdziałów zwartych, w trakcie której licealiści interwencję w związku z naruszeniem porządku.
Całość zajęć praktycznych poprzedził krótki wykład na temat funkcjonowania Policji oraz zasad etyki i praw człowieka. Praktyczna forma zapoznania z wybranymi elementami policyjnego rzemiosła znacznie przybliżyła młodym ludziom specyfikę codziennej policyjnej służby.