Doskonalenie kryminalistyczne

Data publikacji 06.04.2023

W szkoleniu dotyczącym wykorzystania analizy kryminalnej uczestniczyli słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Zajęcia zostały przygotowane przez policjantów z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Podczas zajęć omówiono wykorzystanie analizy kryminalnej. Prowadzący szkolenie omówili także postępowanie i zasady współpracy z analitykami kryminalnymi oraz wykorzystanie analizy kryminalnej w procesie wykrywczym. Uczestnicy szkolenia zapoznali się także z oprogramowaniem wykorzystywanym w Wydziale Wywiadu Kryminalnego.

Celem tych zajęć było wskazanie praktycznych aspektów wykorzystania analizy kryminalnej przez policjantów pionów kryminalnych jednostek organizacyjnych Policji. Szkolenie miało też wskazać kierunki rozwoju narzędzi wykorzystywanych przez analityków kryminalnych w celu zwiększenia skuteczności procesu wykrywczego.
Zdobyta przez słuchaczy wiedza pomoże im teraz jeszcze efektywniej realizować zlecone zadania służbowe.