Uczniowie i licealiści z policjantami

Data publikacji 05.04.2023

Licealiści i uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili naszą jednostkę, by zobaczyć jak szkolą się policjanci rozpoczynający dopiero swoją karierę w mundurze. Młodzi goście odwiedzili między innymi Izbę Historii Kryminalistyki oraz szkolny komisariat.

Tym razem gościliśmy uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół Informatycznych oraz uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7, którzy mogli zapoznać się z wybranymi obiektami dydaktycznymi, w których zajęcia i ćwiczenia odbywają słuchacze.
Towarzyszący grupom gości policjanci Szkoły Policji wyjaśniali jak przebiega proces szkolenia nowych policyjnych kadr.

Uczniowie szkół średnich którzy uczęszczają do klas policyjnych i są zainteresowani późniejszym wstąpieniem w policyjne szeregi mogą liczyć na niewielkie przywileje w procesie doboru do Policji.
Za ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania, w procesie doborowym kandydat do policji otrzymuje dwa dodatkowe punkty.