Wizyta Ordynariusza Koszalińsko-Kołobrzeskiego

Data publikacji 29.03.2023

Z kilkugodzinną wizytą gościł w Szkole Policji nowy Ordynariusz diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej bp Zbigniew Zieliński. Spotkanie z Komendantem Szkoły było okazją do zapoznania z działalnością jednostki i formami kształcenia policyjnych kadr.

Bp Zbigniew Zieliński kieruje Diecezją Koszalińsko-Kołobrzeską od 4 marca. W ramach zapoznania z instytucjami funkcjonującymi na terenie diecezji gościł między innymi w słupskiej Szkole Policji.
Podczas rozmów z Komendantem Szkoły insp. Piotrem Cekałą poruszano między innymi tematy związane z kształceniem młodych policjantów przebywających w Słupsku na szkoleniu zawodowym podstawowym.

W trakcie wizyty Ordynariusz zwiedził również Izbę Historii i Tradycji, w której - oprócz historii Szkoły Policji - przedstawiona jest również historia polskiej Policji od momentu jej powstania w 1919 roku.
Biskupowi podczas wizyty towarzyszył Kapelan Szkoły ks. Wojciech Filimon, który zajmuje się posługą duszpasterską dla chętnych słuchaczy przebywających na szkoleniach i kursach.