Zmiany w strukturze organizacyjnej

Data publikacji 10.03.2023

Od piątku, 10 marca, obowiązują zmiany w strukturze organizacyjnej Szkoły Policji. Na mocy rozkazu organizacyjnego Komendanta Szkoły z dnia 7 lutego bieżącego roku utworzono i zlikwidowano kilka komórek organizacyjnych, inne natomiast zmieniły nazwy.

W związku z wejściem w życie nowej struktury organizacyjnej, w sali Kominkowej odbyło się spotkanie kadry kierowniczej, na którym Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała wręczył nowo mianowanym policjantom rozkazy personalne.

Podinsp. Dorota Trzaskuś została mianowana na stanowisko starszego wykładowcy. Komendant Szkoły powierzył jej również pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Kierownika nowo utworzonego Studium Wsparcia Dydaktycznego, które zastąpiło dotychczasowy Zespół Wsparcia Dydaktycznego.

Kolejną zmianą organizacyjną jest utworzenie Wydziału Zaopatrzenia i Transportu. Rozkazem personalnym na stanowisko naczelnika tego wydziału została mianowana nadkom. Monika Nosko - dotychczasowa kierownik Sekcji Administracyjno-Gospodarczej.
W nowym Wydziale Zaopatrzenia i Transportu utworzone zostało również stanowisko Zastępcy Naczelnika, na które - rozkazem personalnym Komendanta Szkoły - mianowany został kom. Szymon Dąbrowski, dotychczasowy kierownik Sekcji Wspomagającej.

Po kilkunastoletniej przerwie w strukturze organizacyjnej Szkoły ponownie rozpoczął funkcjonowanie Wydział Prezydialny.
Nadkom. Michał Jaśkowski mianowany został ekspertem Wydziału Prezydialnego i jednocześnie - rozkazem personalnym - Komendant Szkoły powierzył mu pełnienie obowiązków służbowych naczelnika Wydziału Prezydialnego.

W Wydziale Organizacji i Dowodzenia utworzone zostało stanowisko Zastępcy Naczelnika. Rozkazem personalnym Komendanta Szkoły obowiązki na tym stanowisku powierzone zostały nadkom. Marcinowi Milde.

Z pozostałych zmian organizacyjnych, które obowiązują od 10. marca, warto wspomnieć o jeszcze kilku najbardziej istotnych.

Dotychczasowy Wydział Ochrony Informacji Niejawnych zmienił nazwę na Wydział Bezpieczeństwa Informacji.
W Wydziale Inwestycji i Remontów zlikwidowana została Sekcja Wsparcia Technicznego a w Wydziale Finansów - stanowisko do spraw funduszy pomocowych. Likwidacji uległo również stanowisko Psychologa Szkoły.
W nowej strukturze organizacyjnej Szkoły nie ma także Zespołu Kontroli, w tej chwili funkcjonują natomiast trzy jednoosobowe stanowiska do spraw: kontroli, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz do spraw prawnych.