Aktualności

Pierwsze służby w terenie

Data publikacji 09.02.2023

Ujawnianie sprawców wykroczeń, pomaganie mieszkańcom, w tym pomoc osobom bezdomnym podczas mrozów - to tylko część zadań, jakie realizują młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku podczas pierwszych służb w miastach Pomorza Środkowego. Dzięki praktykom słuchaczy jednostki mogą wystawić do służby więcej patroli.

Policyjne patrole wzmocnione przez słuchaczy ze słupskiej Szkoły Policji spotkać można teraz między innymi w Koszalinie, Lęborku, Sławne i Słupsku. Wśród podejmowanych przez młodych policjantów interwencji są między innymi ujawnienia sprawców wykroczeń i udzielanie różnego rodzaju pomocy. Patrole słuchaczy kierowane są między innymi w te miejsca, które mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń.

Widok większej liczby patroli pieszych, które obecne są na ulicach miast wpływa prewencyjnie na potencjalnych sprawców równego rodzaju przestępstw i wykroczeń. Mieszkańcy natomiast z życzliwością odnoszą się młodych policjantów, przy okazji zwracając uwagę na drobne, ale uciążliwe wykroczenia, które mają miejsce w ich najbliższym otoczeniu.
Warto również dodać, że służby pełnione przez słuchaczy nie ograniczają się tylko do ulicznych patroli. Również podczas przejazdu pociągami do Sławna i Koszalina oraz na dworcach kolejowych młodzi policjanci wypełniają pełnią już swoje zadania w ramach praktyk.

Dla słuchaczy, którzy wkrótce opuszczą mury słupskiej Szkoły Policji, pierwsze służby w terenie, to potężny zastrzyk wiedzy i możliwość przyjrzenia się pracy starszych kolegów.
Dzięki takim praktykom po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego i powrocie do macierzystych jednostek, nowi policjanci będą bardziej doświadczeni i przeszkoleni. Organizacja służb w miastach daje szerokie spektrum doświadczeń, związane z różnorodnością podejmowanych interwencji.

Powrót na górę strony