Odprawa roczna

Data publikacji 25.01.2023

Podsumowanie działalności jednostki w 2022 roku, w tym omówienie najważniejszych przedsięwzięć i inwestycji zrealizowanych w ostatnich dwunastu miesiącach - to główne tematy odprawy rocznej, która odbyła się w słupskiej Szkole Policji.

Narada roczna to cykliczne spotkanie podsumowujące działalność placówki w ostatnich dwunastu miesiącach. W trakcie narady poszczególne jednostki organizacyjne omawiają roczny okres pracy. Naradzie przewodniczył Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała
W ubiegłym roku wykładowcy zrealizowali łącznie ponad 70 tysięcy godzin zajęć, a mury uczelni opuściło 1837 absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego, czyli policjantów rozpoczynających dopiero służbę w Policji. Nauka teoretyczna połączona była z praktyką - patrole złożone między innymi ze słuchaczy Szkoły Policji obecne były na ulicach wielu miast województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Szkolenie nowych kadr jest podstawowym profilem działalności najstarszej w Polsce Szkoły Policji, jednak nie był to jedyny obszar. W minionym roku zrealizowano również 117 edycji kursów specjalistycznych, w których uczestniczyło 2677 policjantów i pracowników Policji. Słupska Szkoła, jako jedyna w kraju, realizuje również szkolenia dla policjantów pełniących służbę w jednostkach Policji w ramach kontyngentów policyjnych.

W 2022 roku intensywnie rozwijała się też współpraca międzynarodowa. Podpisana została umowa o współpracy z Akademią Policji w Zagrzebiu. Kolejny rok z rzędu kontynuowana była współpraca z amerykańską Bazą Wsparcia Marynarki Wojennej USA w Redzikowie pod Słupskiem, Wyższą Szkołą Policji w Oranienburgu pod Berlinem oraz litewską Szkołą Policji w Kownie.
Rozwojowi kontaktów międzynarodowych sprzyjała również realizacja w słupskiej Szkole Policji projektu dotyczącego międzynarodowych operacji zarządzania kryzysowego i działań stabilizacyjnych sił policyjnych oraz służb cywilnych pod egidą: Unii Europejskiej, Organizacji Narodów Zjednoczonych,  Unii Afrykańskiej i innych organizacji międzynarodowych.

W minionym roku także służby logistyczne przeprowadziły wiele remontów i inwestycji. Wśród wykonanych zadań znalazł się między innymi zakup urządzeń na potrzeby sekcji żywnościowej, wyposażenie warsztatu rusznikarskiego, depozytory kluczy oraz specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji ciepłej wody użytkowej.
Do dyspozycji słuchaczy, w zakresie doskonalenia tężyzny fizycznej, zostanie przekazany Street Workout. Siłownia wzbogaciła się natomiast o nowoczesny orbitrek. W ramach dostaw centralnych Centrum Ratownictwa wzbogaciło się między innymi o zaawansowane technologicznie fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, model głowy do nauki intubacji oraz zestaw do pozoracji ran. W 2022 roku prowadzone były również intensywne prace związane z utrzymaniem i remontami szeroko pojętej infrastruktury Szkoły.