Akademicka współpraca

Data publikacji 23.01.2023

Porozumienie o wspólnych działaniach, między innymi na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego na Pomorzu, podpisał Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Piotr Cekała i Rektor Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku dr hab. Jan Wiśniewski, prof. WSB.

Podpisane w gdańskiej siedzibie WSB porozumienie mówi także o wymianie informacji w zakresie treści programowych szkolenia zawodowego podstawowego policjantów, które są realizowane na studiach wyższych przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.
Uczelnia wcześniej zawarła także porozumienie z Komendantem Głównym Policji w sprawie realizacji wybranych treści kształcenia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

W podpisanym przez Komendanta i Rektora dokumencie mowa jest także o wymianie doświadczeń z zakresu treści merytorycznych i metodyki nauczania oraz o korzystaniu z zasobów bibliotecznych na zasadach uprzednio uzgodnionych przez obydwie strony. W porozumieniu znalazł się także zapis o podejmowaniu działań zmierzających pozyskiwania funduszy ze środków Unii Europejskiej.
Formalne kontakty obu jednostek zostały zapoczątkowane w listopadzie 2019 roku.