Ćwiczenia przed wyjazdem na misję

Data publikacji 20.01.2023

Żołnierze z 7 Brygady Obrony Wybrzeża doskonalili swoje umiejętności w słupskiej Szkole Policji. Pod okiem instruktorów taktyki policyjnej ćwiczyli wybrane elementy poruszania się w terenie.

W zajęciach udział wzięli żołnierze, którzy wejdą w skład XIV. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Podczas symulacji ćwiczono między innymi poruszanie się w obszarze zurbanizowanym podczas eskorty VIP`a, poruszanie się pojazdami w kolumnie przewożącej ważne osobistości a także techniki ewakuacji osoby z obszaru zagrożonego.

Zajęcia prowadziła grupa instruktorów, w skład której wszedł wykładowca taktyki interwencji ze Szkoły Policji w Słupsku, instruktor Centralnego Biura Śledczego Policji oraz emerytowany operator wojsk specjalnych.
Nie jest to pierwsze wspólne szkolenie policjantów ze słupskiej Szkoły Policji i żołnierzy 7 Brygady Obrony Wybrzeża. W przeszłości policyjni wykładowcy przeprowadzali już zajęcia z żołnierzami 7 BOW, którzy pełnili służbę w ramach kontyngentu KFOR na Bałkanach.