Młodzież zainteresowana Policją

Data publikacji 02.12.2022

Uczniowie z klas policyjnych gościli z wizytą w Szkole Policji. Tym razem klasy mundurowe przyjechały do nas ze Szkoły Technicznej Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach oraz z Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie.

Uczniowie klas o profilu policyjnym i wojskowym mogli zobaczyć jak wygląda codzienne szkolenie policjantów na kursie zawodowym podstawowym, który przechodzi każdy funkcjonariusz po rozpoczęciu służby. Młodzi ludzie odwiedzili między innymi Izbę Historii Kryminalistyki, Centrum Ratownictwa oraz inne, wybrane obiekty dydaktyczne.

Podczas nauki w klasie szkoły średniej o profilu policyjnym uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa jak i szeroko rozumianej prewencji. Zajęcia mają również pokazać uczniom jakie maja prawa, ale też i obowiązki wobec państwa. Uczęszczanie do klasy policyjnej daje niewielkie przywileje w późniejszym procesie doboru do Policji.

Za ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania, w procesie doborowym kandydat do policji otrzymuje dwa dodatkowe punkty.