Strzelecka rywalizacja

Data publikacji 24.11.2022

Reprezentacje słuchaczy kursów specjalistycznych oraz szkolenia zawodowego podstawowego wzięły udział w zawodach strzeleckich, które rozegrano w obiektach strzeleckich słupskiej Szkoły Policji. Każdy z zawodników strzelał do dwóch tarcz.

Przeprowadzone przez Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego XIV. Mistrzostwa Szkoły Policji w Słupsku w Strzelaniu przebiegły w duchu sportowej, acz zaciętej rywalizacji. Instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego, metodycy, dzielnicowi oraz młodzi policjanci rozpoczynający służbę mieli możliwość wymiany doświadczeń, a także doskonalenia umiejętności strzeleckich.
Rywalizacja pokazała, że poziom wyszkolenia policjantów biorących udział w mistrzostwach w zakresie posługiwania się bronią palną jest na wysokim poziomie, a potwierdzeniem tego mogą być bardzo dobre wyniki.

W pierwszej części konkurencji, jeszcze przed sygnałem sędziego, każdy z zawodników ładował po 7 sztuk amunicji do każdego z dwóch magazynków. Po gwizdku sędziego, który rozpoczynał konkurencję, zawodnicy oddawali 14 strzałów do tarczy TS-2 a następnie, po doładowaniu magazynka, kolejne 7 ocenianych strzałów do umieszczonej poniżej tarczy TS-5.
Całość konkurencji trwała 2 minuty, po tym czasie, na sygnał sędziego, tarcze ustawiały się prostopadle do strzelców.

Po podsumowaniu wszystkich rezultatów przez sędziego głównego mł.asp. Piotra Kielera, najlepszych sześć wyników w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej XIV. Mistrzostw Szkoły Policji w Słupsku w Strzelaniu przedstawia się następująco:

Klasyfikacja indywidualna
1. miejsce   mł.asp. Marcin Śleszyński   KPP Augustów