Aktualności

"Nasza krew - nasza Ojczyzna"

Data publikacji 21.11.2022

Przedstawiciele kadry i słuchaczy oddają krew w ramach akcji „Nasza krew - nasza Ojczyzna”. Akcja koordynowana jest przez członków Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy słupskiej Szkole Policji.

Akcję zainicjowali funkcjonariusze Straży Granicznej, a główny cel to uczczenie listopadowej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz pograniczników w akcji uczestniczą też przedstawiciele Policji, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej a także innych instytucji i organizacji.

Poprzez honorowe donacje krwi przedstawiciele służb mundurowych pokazują, że są gotowi w każdych warunkach nieść pomoc, a także ratować zdrowie i życie ludzkie. Akcja ma również pokazać, że polski mundur, opatrzony symbolami i godłem Rzeczypospolitej Polskiej, ma kojarzyć się też z dosłowną gotowością oddania krwi dla Ojczyzny.

W trakcie ostatniego zbiorowego oddania krwi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiło się 40 słuchaczy, z których 36 oddało krew. Łącznie zebrano 16,2 litra tego życiodajnego płynu. Akcja „Nasza krew - nasza Ojczyzna” potrwa do 23 grudnia.

Film Policjanci oddają krew

Pobierz plik Policjanci oddają krew (format mp4 - rozmiar 24.95 MB)

Powrót na górę strony