Aktualności

Wyciskanie na ławeczce

Data publikacji 18.11.2022

Emocje i gorący doping towarzyszyły Mistrzostwom Szkoły Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do rywalizacji stanęli młodzi policjanci - słuchacze szkolenia podstawowego oraz kursów specjalistycznych.

W trakcie mistrzostw kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek rywalizowało ze sobą leżąc na płaskiej ławeczce. Każdy siłacz miał do wykorzystania trzy próby, przed każdą z nich deklarował, jaki ciężar chce „wycisnąć”. Po pierwszym zadeklarowanym ciężarze, kolejne mogą być tylko większe, nie można było pozostać na tym samym poziomie lub dokonać zmniejszenia wagi obciążników.
Na komendę sędziego „start” zawodnik unosił sztangę ze stojaków i zaczynał próbę. Gdy gryf sztangi dotknął klatki piersiowej zawodnik musiał dokonać pełnego wyprostu ramion w stawach łokciowych. W trakcie „wyciskania” nie można było również dotknąć sztangą stojaka.

Liczba zdobytych punktów określana była za pomocą formuły Wilks`a. W formule tej wynik podniesionego ciężaru mnożony jest przez współczynnik odpowiedni do wagi zawodnika. Taki sposób liczenia punktów stosowany jest od 1997 roku podczas wszystkich imprez organizowanych przez Międzynarodową Federację Podnoszenia Ciężarów.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, którzy przybyli licznie na salę gimnastyczną. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Wyniki przedstawiają się następująco:

KOBIETY      
1. miejsce    post. Klaudia Gocel   KMP Gdańsk   62.5 kg
2. miejsce   post. Kamila Haftka   KPP Pruszcz Gdański   45 kg
3. miejsce   post. Marta Ryngwelska   KPP Chojnice   50 kg
       
MĘŻCZYŹNI      
1. miejsce   post. Adrian Trznadel   OPP Gdańsk   180 kg
2. miejsce   post. Alan Jaworowski   KPP Gołdap   160 kg
3. miejsce   st.sierż. Paweł Knieja   KPP Opole Lubelskie   150 kg

Film Wyciskanie na ławeczce

Pobierz plik Wyciskanie na ławeczce (format mp4 - rozmiar 17.42 MB)

Film w wyższej rozdzielczości można objerzeć w serwisie YouTube LINK
Powrót na górę strony