Aktualności

Wicemistrzostwo Polski w przełajach

Data publikacji 04.10.2022

Wicemistrzostwo Polski służb mundurowych wywalczył wykładowca słupskiej Szkoły Policji podczas w XIX. Biegu Przełajowego im. sierż. Grzegorza Załogi. Impreza z udziałem 340 biegaczy rozegrana została w miejscowości Hutki-Kanki w powiecie zawierciańskim na terenie województwa śląskiego.

Mł.asp. Artur Połeć z Zakładu Interwencji Policyjnych wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii mężczyzn do 40 lat. Dystans 10 km i 800 metrów pokonał w czasie 40 minut i 32 sekund. Na mecie musiał uznać wyższość tylko swojego reprezentacyjnego kolegi - Damiana Skupińskiego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, który okazał się szybszy na finiszu o 7 sekund.

Wykładowca słupskiej Szkoły Policji przed biegiem został powołany na tygodniowe zgrupowanie szkoleniowe do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. W trakcie zgrupowania wyłoniona została reprezentacja polskiej Policji w lekkoatletyce. W klasyfikacji generalnej służb mundurowych reprezentacja polskiej Polski podzielona na dwie ekipy zdobyła odpowiednio 1. oraz 2. miejsce.

Reprezentant słupskiej Szkoły Policji na co dzień pełni służbę na stanowisku instruktora Zakładu Interwencji Policyjnych. Największym dotychczasowym sukcesem policjanta jest 1. miejsce wywalczone w 2018 roku podczas Mistrzostw Polski Policji w biegu na dystansie 10 kilometrów, które rozgrywane były w miejscowości Góra niedaleko Leszna.

Sierż. Grzegorz Załoga 10 sierpnia 2003 roku, będąc w służbie, podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju na jego właścicielu. W czasie pościgu za przestępcami, w następstwie użycia przez nich broni palnej, został śmiertelnie postrzelony.

Grzegorz Załoga został pośmiertnie mianowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta oraz odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność. Ówczesny Komendant Główny Policji, gen. insp. Leszek Szreder uhonorował sierż. Grzegorza Załogę wpisem do Księgi Pamięci i umieszczeniem jego nazwiska na Tablicy Pamięci Komendy Głównej Policji.