Warsztaty z inspektorami WIOŚ

Data publikacji 03.10.2022

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku zakończyli pierwszy cykl zajęć w słupskiej Szkole Policji. Zajęcia doskonalące związane były między innymi z rozszerzeniem kompetencji przysługujących obecnie Inspekcji Ochrony Środowiska.

Do zadań inspektorów należy między innymi współdziałanie w zakresie ochrony środowiska z innymi organami kontroli, organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości, innymi organami administracji państwowej i organami samorządu terytorialnego oraz obrony cywilnej, a także organizacjami społecznymi.
W zajęciach uczestniczyli inspektorzy ochrony środowiska z Wojewódzkiego Inspektoratu w Gdańsku oraz podlegającej mu Delegatury w Słupsku.

Cykl zajęć wykładowych poświęcony był między innymi prowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia, w którym doszło do szkód środowiskowych. Kolejnym z tematów zajęć będzie przesłuchanie świadka, tak by czynność ta miała wartość procesową przed sądem.
Wymiana doświadczeń między wykładowcami Szkoły i inspektorami WIOŚ odbywa się również w zakresie przestępczości środowiskowej, której jednym z przykładów jest obrót odpadami w tak zwanej szarej strefie.