Międzynarodowa wymiana doświadczeń

Data publikacji 27.09.2022

Edycja międzynarodowego szkolenia EUPCST trwa w słupskiej Szkole Policji. Ideą tego przedsięwzięcia jest wzmocnienie zdolności zarządzania kryzysowego sił policyjnych oraz służb cywilnych państw uczestniczących oraz wymiana doświadczeń w tym zakresie.

EUPCST (European Union Police and Civilian Services Training) to trzyletni projekt, którego celem jest doskonalenie zarządzania kryzysowego i działań stabilizacyjnych. Zdolności te mają istotne znaczenie w międzynarodowych operacjach zarządzania kryzysowego Unii Europejskiej, Organizacji Narodów Zjednoczonych, Unii Afrykańskiej i innych organizacji międzynarodowych. Program obejmuje ćwiczenia, specjalistyczne programy szkoleniowe i transfer wiedzy akademickiej.

Międzynarodowe szkolenie w ramach projektu EUPCST realizuje Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, przy współpracy słupskiej Szkoły Policji. Więcej informacji zamieścimy w kolejnym poście podsumowującym szkolenie.